WordPress – co to jest?

WordPress jest najpopularniejszym systemem do zarządzania stron internetowych (tzw. CMS). Początkowo przeznaczony do prowadzenia blogów ale szybko okazał się na tyle intuicyjny, wygodny, prosty że rozpowszechnił się do wielu zastosowań.

WordPressa chętnie wykorzystywano głównie dlatego, że oprócz intuicyjności i prostoty to ten system bardzo pozytywnie postrzegały wyszukiwarki internetowe takie jak np. google dzięki czemu strony mogły liczyć na dodatkowe punkty w rankingu wyszukiwarek i być indeksowane wyżej.

WordPress – dlaczego warto? Najważniejsze zalety

I chociaż na rynku jest wiele systemów zarządzania stronami internetowymi takie jak Joomla to WordPress w tym starciu wygrywa. Oto kilka punktów, które powodują, że wordpress jest tak popularny.

  • Prostota i intuicyjność. Panel administracyjny, czyli tzw. Kokpit jest bardzo uporządkowany i w jednym miejscu znajdziemy wiele rzeczy. Wszystko to powoduje, że obsługa systemu jest dużo prostsza. Pamiętam jak administrowałem kiedyś stronami w joomli. To już nie było to takie proste, by w tym wszystkim się połapać.
  • Przejrzystość. Mam tu na myśli kod i chociaż systemy takie jak WordPress nie wymagają znajomości kodowania, to warto wiedzieć, że ich mocną stroną jest przejrzysty kod, który tak bardzo zjednał sobie wyszukiwarki internetowe.
  • Bezpłatny. Sam skrypt wordpressa jest bezpłatny i coraz więcej firm hostingowych dostrzega potencjał i popularność. Z tego powodu mamy ogromne wsparcie
  • Popularność. Specjalistów, którzy zajmują się WordPressem. Dzięki temu łatwo znajdziemy kogoś, kto nas wesprze w sytuacji podbramkowej. Po za tym łatwo znajdziemy kogoś, kto zaimplementuje jakąś część do naszej strony internetowej. Wyobraź sobie, że ktoś od samego początku miałby robić naszą stronę internetową. Taka usługa jak się domyślasz, jest dość kosztowna i idzie w tysiącach złotych. Co jednak, jeśli to my sami zainstalujemy stronę i stwierdzimy, że może szablon do niej czyli wygląd zlecimy komuś? Profesjonalne szablony kosztują po kilkaset złotych i za tyle samo jesteś w stanie zlecić komuś wykonanie szaty graficznej.

WordPress czy wix

Wiem, że niektórzy zastanawiają się nad dość popularną usługą WIX jako page builder. Warto wiedzieć, że wix jest zaprzeczeniem tego, co wyróżniamy jako pozytywne w wordpressie. Dlaczego? Ano dlatego. Zobaczmy nawet na sam kod. Zbudowanie strony w wixie powoduje, że ten kod staje się skomplikowany, nadmiarowy. To jest ogólna cecha page builderów. Nie jest to więc tak przyjazne dla wyszukiwarek. Po za tym ograniczone możliwości wsparcia to kolejny ważny argument. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawić na wordpressa, który ciągle się rozwija.

Czy wiesz, że stronę internetową na wordpressie nauczysz się nawet za darmo?

  • Jak w prosty sposób, za pomocą kilku kliknięć uruchomić wordpressa na serwerze?
  • Jak wybrać najlepszy serwer i przystępny cenowo dla naszej strony?
  • Chcesz samodzielnie uruchomić stronę

Zapisz się na darmowy kurs i samodzielnie stwórz stronę internetową w prostych krokach.

Woredpress – jak używać?

Można się zastanawiać do czego właściwie wykorzystać wordpressa. Tutaj możliwości mamy wiele i skupię na najbardziej popularnych rozwiązaniach.

Blog – jak już wspomniałem, wordpress jest systemem blogowym. Od tego zaczynał i w tej roli świetnie się sprawdzi. Niektórzy uważają, że czas na blogi już minął i nikt ich już nie czyta. Ale prawda jest taka, że jak szukamy czegoś w internecie to na te blogi trafiamy. I tak np. to, że czytasz ten artykuł to prawdopodobnie dlatego, że znalazłeś go w internecie. Ważne w blogowaniu jest to by pisać o tym co ludzie szukają a to łatwo można sprawdzić np. wykorzystując narzędzia google jak np. google trends, czy planer słów kluczowych w google.

Sklepy internetowe – to kolejny sposób na wykorzystanie wordpressa. Wystarczy do tego wtyczka woocommerce by móc zamienić naszą stronę w sklep internetowy.

Podsumowanie: co to jest wordpress?

Podsumowując wpis, wordpress jest przyjaznym skryptem, który w bardzo prosty sposób zainstalujemy na hostingu. Wielość opcji i możliwości sprawia, że zrobimy na nim nie tylko stronę wizytówkę, landing page ale też i sklep internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *